Başkanın Mesajı - Hayalime Renk Ver Derneği

Çocuklarla birlikte geleceğe dokunmak isteyen Hayalime Renk Ver Derneği, onların en temel ihtiyacı olan oyun ve oyuncak desteğini geri dönüşüm bilinciyle sağlarken; eğitim, sağlık, burs gibi yan desteklerle mutlu, sağlıklı, refah dolu bir gelecek motivasyonu ile harekete geçen gönül sevdalılarının bir araya gelerek oluşturduğu bir sivil toplum kuruluşudur.

Oyuncağa erişemeyen çocukların en mutlu anlarına katkı sunmak, İhtiyaç sahibi çocukların sosyal, psikolojik, eğitsel, fiziksel ve zihinsel gelişimlerine destek vererek onların her yönden sağlıklı bir birey olarak yaşamlarında devam etmesini sağlamakla birlikte toplumun geri dönüşüm konusunda farkındalık kazanmasında aktif rol oynamak en büyük amacımız olmuştur.

Oyun, insanoğlunun var oluşundan bu yana sürdürdüğü bir eylem olup, yaşamla birlikte başlar, yaşamın her döneminde farklılaşarak ve gelişerek devam eder. Oyun insanoğlu için yaşamsal bir gereklilik ve gereksinimdir.

Her çocuk gibi sizin de en mutlu anlarınızın birinde mutlaka bir oyuncak vardır. Bu projede yer alarak bir çocuğun hayal dünyasını, en mutlu anını birlikte inşa edebiliriz. Oyun oynayarak; Kıskançlığını, korkularını, sevinç, acıma, kaygı, dostluk, düşmanlık, sevme, sevilme, güven duyma gibi birçok duygusal tepkiyi ve bu tepkileri kontrol etmesini öğreterek sağlıklı bir birey olmasını sağlayabiliriz. Unutmayın çocuklarımızın kalbi, duyguları, mutlulukları bize emanet.

Gelin onların hayallerine birlikte renk verelim.
Dernek Başkanı

Paylaş :

Hayalime Renk Ver

Sizde derneğimizde gönüllü olarak yardım etmek ister misiniz?

Gönüllü Ol

Sosyal Medya'da Destek!

Sizde paylaşım yaparak derneğin daha çok kişiy erişmesini sağlayabilirsiniz.

Destek Ol